Teldan WebVision Site Map
 

Newsletter May 2017

21 May, 2017

 

מאי 2017, תשע"ז

 

שלום רב.

אנו שמחות להציג לפניכם את גיליון מאי.

הגיליון יוצא בפורמט חדש המותאם למכשירי המובייל, ומוקדש לנושא האוריינות (Literacy). אתם מוזמנים לשלוח לנו את כתובת ה- E-mail שלכם, על מנת לצפות בגירסה המותאמת למכשיר המובייל שלכם.

אוריינות היא יכולת לזהות, להבין, לפרש, ליצור, לתקשר ולחשב – תוך שימוש בחומרים כתובים ומודפסים הקשורים למגוון רחב של משמעויות. המדובר בתהליך של למידה מתמשכת המאפשרת ליחידים להשיג את מטרתם, לפתח את הידע והפוטנציאל, ולהיות שותף פעיל בקהילה ובחברה. (UNESCO 2005a:21)

בעידן של טכנולוגיה מתקדמת המשפיעה על כל תחומי החיים, מעניין לבדוק את יישום המושג "אוריינות", במובן הראשוני, המקורי שלו, בחלק גדול ממדינות העולם

ריכזנו עבורכם חומרים שונים (כולם מאמרים עדכניים ומודרניים) שבודקים את המושג בהיבטים שונים: אוריינות במובן של ידיעת קרוא וכתוב במדינות אפריקה, אוריינות מידע כמקצוע חובה בתיכונים בטאיוואן, אוריינות כטכנולוגיה הניתנת לנו כחלק משירות של מנוע חיפוש ושל רשת חברתית פופולרית- אלו נושאים כל כך שונים, אך באותו הזמן קשורים למושג אוריינות.

 נשמח לקבל הערות, הארות ופניות.

בברכה,
סיגל גבאי-גרד ודריה אולשנסקי

תודה לכל משתתפי כנס ותערוכת המידע 2017 אשר תרמו להצלחתו!

להתראות בכנס מידע 2018!

 

נשמח לקבל את חוות דעתכם:

conferences@teldan.com  

לקרוא את העבר, לכתוב את העתיד

זהו שם המחקר שפורסם על ידי ארגון UNESCO, שבא לציין 50 שנות פעילות שהארגון השקיע לציון התקדמות בתחום האוריינות. הגדלת שיעור האוריינות בקרב נשים עמד במרכז הפעילות של הארגון בחמישים השנים האחרונות. מחברי המחקר בחנו את האופי ואת התפתחותו של האתגר החינוכי, ומציעים יוזמות לקידום האוריינות ברחבי העולם. 50 מדינות נבחרו להשתתף במחקר, בעיקר אלו שהראו התקדמות משמעותית בשנים 2000 – 2015. הגדלת שיעור האוריינות בקרב נשים עמד במרכז הפעילות של הארגון בחמישים השנים האחרונות. הפער בין גברים לנשים החל להצטמצם משנת 1990. אחד הממצאים העיקריים של הדו"ח מלמד שכיום יש יותר מבוגרים אנאלפביתיים לעומת לפני 50 שנה. המדובר בממצא מטריד שמלמד על כך שהמאמצים המושקעים לא מותאמים לקצב גידול האוכלוסיה.

לסקירה

למחקר

טאיוון: תלמידים לומדים אוריינות בתקשורת

 טאיוואן מפיצה תכנית לימודים חדשה שתכלול מקצוע חדש ושמו "אוריינות תקשורתית". על פי המתוכנן תלמידי בבתי ספר במדינה ילמדו להבדיל בין חדשות מזויפות ובין אמתיות.
תכנית הלימודים תוצג כבר בשנה הקרובה עם המקצוע החדש, ועל פי ההערכה תסייע לתלמידים לפתח חשיבה ביקורתית בעת השימוש במדיה חברתית.  לדברי השרה לעניינים דיגיטאליים,  Audrey
Tang, מדובר בהכשרה עיתונאית בסיסית שתינתן לתלמידים.

לכתבה

הרשתות החברתיות נגד החדשות המזויפות

גוגל הודיעה על שינוי באתר שנועד להילחם בהצגת חדשות מזויפות שמתקבלות מבין תוצאות החיפוש. מדובר באופציה שתאפשר למשתמשים לדרג ולתת ציון לתוצאות החיפוש המתקבלות ובכך לדווח לגוגל על אתרים לא אמינים או מזויפים.

לכתבה

גם Facebook מנסה להילחם בתופעה באמצעים שונים, אחת מהן – אפשרות להציג מאמרים חדשים הקשורים לנושא מסוים שכבר נבדק בעבר על ידי המשתמש. דבר זה יכול לסייע לזהות את התכנים המזויפים או המוטעים באמצעות דיווח מצד המשתמשים.

לכתבה

 

היה היה - תולדות רשת האינטרנט

רשת האינטרנט היא יקום מתפתח של דפים מקושרים, אפליקציות, וכן סרטונים, תמונות ותוכן אינטראקטיבי. המשתמש הממוצע אינו רואה את הקשר בין הטכנולוגיות של הרשת והדפדפנים – שהופכים את הכל לאפשרי. רשת האינטרנט כיום היא תוצר של מאמצים מתמשכים של קהילת הרשת הפתוחה, שעוזרת להגדיר את טכנולוגיות הרשת, כמו HTML5, CSS3, ו- WebGI, ומטרתה לוודא שהם תומכים בכל הדפדפנים של הרשת. המצגת הצבעונית באה לייצג את האינטראקציה בין טכנולוגיות הרשת והדפדפנים.

למצגת

 

הגיליון יוצא בפורמט חדש המותאם למכשירי המובייל/ אתם מוזמנים לשלוח לנו את כתובת ה- E-mail שלכם, על מנת לצפות בגירסה המותאמת למכשיר המובייל שלכם.

רחוב בן גוריון 2, מגדל ב.ס.ר 1, רמת גן, 5257334

טל: 03-6117500 | פקס: 03-6117501

customerservice@teldan.com / www.teldan.com

 


Copyright © 2008 Teldan Information Systems. All Rights Reserved. Created by Catom web design